Cvičení s balónem

Je velmi zábavné, přitom silové a díky podlaze Tatami bezpečné. Zamilují si ho všichni, protože zahání nudu při cvičení. Pomůže protáhnout běžně nepoužívané skupiny svalů a posílit jak silnou, tak slabou část vašeho těla. Věnuje se páteři, pasu, svalovému korzetu, ohebnosti i relaxaci. Kutálíte se na něm, udržujete rovnováhu, protahujete celé tělo a nebo chytáte balón nohama. Zaručuji vám, že po cvičení budete cítit každý sval v těle. I ten o kterém jste nevěděli, že existuje 🙂

Rehabilitační míč zmobilizuje všechny svaly. Když ležíte na míči, cítíte, jak se záda prohýbají podle tvaru míče a působením gravitace se obratel po obratli protahují. Když se vzhůru nohama převalujete na míči a po důkladném protažení uvolníte celé tělo, budete mít podobný pocit, který lze zažít ve stavu beztíže. To nejdůležitější, co míče při každé hodině nabízejí, jsou příjemné zážitky. Nehledě na vysoce účinné formování postavy, příznivé kardiovaskulární účinky, pozitivní vliv na správné držení těla, jedinečný vliv na udržování rovnováhy a rozvíjení koordinace, je cvičení s míčem spíše hrou než cvičením.

Skákání na míči je zábavný a bezpečný způsob, jak zhubnout a zlepšit kardiovaskulární kondici. Míč léčí fyzická i emocionální zranění, vrací nás zpět do dětství nebo alespoň oživuje tu mladší, svobodnější a otevřenější část naší osobnosti.

Vyberte si:  

zdravotní cvičení na balonech - cvičení je s hudbou, protáhneme a posílíme zádové, břišní a hýžďové svaly a naladíme se na správnou tepovou frekvenci pro posílení srdce, nebojte se, postupujeme opatrně 

balony - core - zde se více zaměřujeme na střed těla zapojením více balančních cviků 

balony - core pro pokročilé -  pokud jste s balonem už dobrý kamarád přijďte se protáhnout a zároveň pořádně posílit celé tělo na cvičení pro pokročilé. Zaručuji vám skvělý zážitek.

balony - protažení i pro těhotné - cvičení je zaměřené na posílení svalů pánevního a dále se snažíme o  uvolnění páteře a kloubů tím nejšetrnějším způsobem. 


SLOVO LÉKAŘE:

Overball je cvičební pomůcka, která se dlouhodobě používá v oblasti fyzioterapie. S jeho pomocí provádíme celou řadu posilovacích, protahovacích a vyrovnávacích cviků. Při cvičení dochází ke stimulaci hlubokého stabilizačního svalového systému, dna pánevního, šíjových svalů, hlubokých ohýbačů krku a hlubokých svalů zádových, které spolu s břišním svalstvem fixují páteř. Cvičení s overballem a zapojování hlubokých svalů, vyrovnává svalovou nerovnováhu, pomáhá nám zpevnit tělo a zlepšit jeho držení. Slouží ke stabilizačnímu cvičení celého těla. Cvičením zlepšujeme rovnováhu a koordinaci celého těla. Protahujeme a uvolňujeme svaly. Uvolňujeme krční páteř, hrudní a bederní svaly. Cvičíme v nestabilní poloze a tím posilujeme hluboké svaly v okolí páteře což se projeví v podpoře správného držení těla. Dobře provedeným sedem podporujeme správný fyziologický sklon pánve. Cvičením na míči podporujeme stimulaci meziobratlových plotének ve správné poloze a stabilizujeme páteř jako celek.