Kruhový trénink

Kruháč - fenomén v posilování

Opakování, střídání cviků na dolní, střední i horní část těla, krátké pauzy, ale od začátku až do konce cvičení naplno a posouvání vašich možností a limitů - přesně to je "kruháč".

Je to komplexní cvičení. Posilujete celé tělo, kombinací aerobní a anaerobní aktivity. Skládá se z vybraných stanovišť zaměřených na různé svalové partie, mezi nimiž se přesouváte a putujete "v kruhu", v tom spočívá systém kruhového tréninku. Vyrazit na něj mohou všichni bez rozdílu kondice, věku nebo váhy, hodí se pro úplné začátečníky i pokročilé cvičence.

45 minut "makačky"

Lekce začíná rozehřátím, které rozproudí krev a připraví tělo na zátěž. Pak dochází k uvolnění a protažení kloubů a následují intenzivní posilovací bloky. 45 minutový trénink končí protažením zatěžovaných svalů a kloubních spojení. Abyste na sobě mohli pozorovat výsledky v podobě zvýšené fyzické kondice, nárůstu svalové hmoty, zpevnění postavy a redukce tuku, choďte na kruháč pravidelně každý týden. Na cvičení toho moc nepotřebujete, postačí sportovní oblečení, lahev s vodou a ručník.

Pestrost, variabilita, zábava

V hodině cvičíme s využitím různých fitness pomůcek - bosu, overballů, posilovacích gum, jednoručních činek, žebřin, šlapeme na eliptickém trenažéru a také cvičíme s vlastní vahou těla. Z toho je tedy jasné, že kruhový trénink nabízí neuvěřitelnou pestrost a variabilitu, a právě v tom je jeho největší síla. Na každém stanovišti se zdržíte jen chvíli a cviky vás tak nemají šanci omrzet. A k tomu vás ještě rozproudí skvělá rytmická huba. Zábavnou formou procvičíte všechny svalové partie vašeho těla. Nutné je u cvičení dodržovat pitný režim. Tak, dejte si pořádně do těla a rozlučte se s tukem na problémových partiích. Nebudete-li se šetřit, úspěch je zaručen 🙂

Já SENior:

je určený především, jak už vyplývá z názvu pro seniory a dále pro lidi se zdravotním postižením. Má za úkol zlepšit fyzickou i mentální přípravu pro případ nutné sebeobrany. Program je rozdělen na fyzickou přípravu, která bude probíhat formou kruhového tréninku. Ten je zdravotně zaměřený tak, že se cvičí především s vlastní váhou a všechny cviky jsou pod mým dohledem. Postupně se přidávají silové cviky, jako je např. cvičení u boxovacího totemu. Naučíme vás správný úder a kop (prvky sebeobrany). Přijdou na řadu cviky s lehkými činkami 1-1.5 kg a zhruba v polovině kurzu je naplánována přednáška na téma "pádová technika". 

BOX kruháč: 

zde je něco pro muže. Trénink probíhá tak, že se rozehřejete na kruháči a pak si zaboucháte do boxovacího totemu a bloku. Budete se učit správným úderům a kopům. Na závěr nevynecháme posílení břišních svalů a pořádné protažení. S sebou dvě trička, ručník a vodu. Trénink je bez obuvi. Lekce trvá cca 1,5hod.